Samsung szykuje Galaxy S4 Active Mini

Koreański koncern nie osiągnął sukcesu z modelem Galaxy S4, więc próbuje go wykorzystać, do tworzenia tańszych wersji, licząc na to, że w ten sposób zwiększy się zainteresowanie konsumentów. Chodzą więc słuchy, że szykuje nam Galaxy S4 Active Mini.

W benchmarku GFXBench pojawiło się urządzenie o symbolu GT-I8580, o którym nieoficjalnie mówi się, że może być mniejszą i słabszą wersją flagowego Galaxy S4.

Galaxy S4 Active Mini prawdopodobnie zostanie wyposażony w wyświetlacz 4,65-cala, a więc nieco mniejszy od posiadanego przez Galaxy S4. Mniejsza ma być też jego rozdzielczość określana na 800 x 480 pikseli.

Jako, że smartfon będzie też znacznie tańszy, otrzyma też słabsze podzespoły. W tym wypadku mowa o dwurdzeniowym procesorze 1,2 GHz wspieranym przez układ Adreno 350, 1 GB pamięci RAM oraz bliżej nieokreślonej ilości pamięci użytkowej. Słabsze będą też kamery i ta do wideorozmów ma zaledwie 0,3 Mpix, natomiast tylna 5 Mpix.

Jak zwykle w przypadku rodziny produktów Active, smartfon będzie spełniał standard IP67, a więc ma być odporny na kurz i wodę, w której może przebywać maksymalnie do 30 minut.
Cena i dostępność nowej słuchawki nie zostały jeszcze oficjalnie ujawnione.

Źródło: Gfxbench.com

You may also like...