Galaxy S3 z bardziej precyzyjnym ekranem od iPhonów

Mimo, że iPhony sprzedają się całkiem nieźle, to pod względem technologicznym, znacznie odstają od konkurencji. Dotyczy to także najnowszych modeli tych smartfonów, od których lepszy jest nawet starszy Samsung Galaxy S3.

Fińska firma OptoFidelity zajmująca się testowaniem elektroniki konsumenckiej, przetestowała niedawno precyzję ekranów kilku smartfonów. Ściślej mówiąc, porównała jakość wyświetlaczy Samsunga Galaxy S3 z najnowszym modelami iPhone’ów 5S oraz 5C. Podczas testów wykorzystano mechaniczne palce oraz specjalne oprogramowanie, a wyniki są bardzo interesujące.

Odkryto bowiem, że wyświetlacze w iPhonach oferują słaby poziom precyzji, szczególnie na krawędziach ekranu, gdzie poziom wykrywania dotyku jest niezwykle niski. To nie jest aż tak wielkim problemem, jednakże może przeszkadzać podczas wpisywania tekstu, szczególnie w czasie używania takich liter jak Q, O oraz P.

Dla porównania, wprowadzony na rynek już dość dawno temu Galaxy S3, ma wzorcową precyzję ekranu, dokładnie taką samą na całej jego powierzchni. Teoretycznie nie jest to jakąś poważną wadą, ale pokazuje tylko, że jakość smartfonów Apple nie jest najwyższa.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...