Galaxy S8 dostanie większą baterię

Galaxy S8 będzie smartfonem wyposażonym w mocniejsze podzespoły i większą funkcjonalność, więc będzie potrzebował lepszego zasilania. Jeśli wierzyć plotkom, model ten dostanie akumulator o pojemności 3250 mAh.

Samsung Galaxy S8 otrzyma nie tylko mocniejszy procesor, ale też większy wyświetlacz, więc mimo coraz bardziej zaawansowanych systemów oszczędzania energii, będzie potrzebował większej baterii.

Najnowsze doniesienia z Korei Południowej sugerują, że producent rzeczywiście zainstaluje w nim większą baterię. Nie będzie to jednak akumulator o pojemności 5000 mAh, jak chociażby w ZTE Nubia 1, lecz nieco mniejszy.

W przypadku Galaxy S8 możemy oczekiwać baterii o pojemności 3250 mAh, natomiast w modelu Galaxy S8 Plus znajdzie się bateria 3750 mAh. Dla porównania, w Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge znajdują się akumulatory o pojemności odpowiednio 3000 mAh oraz 3600 mAh, więc nowy flagowiec może od nich działać nieco dłużej, choć to jeszcze zależy od efektywności systemów zarządzania energią.

Rzecz jasna jest jeszcze zbyt wcześnie by ocenić na ile czasu wystarczy taki akumulator. Tego dowiemy się jednak już 29 marca, gdy Galaxy S8 zostanie oficjalnie zaprezentowany światu.

Źródło: Sammobile.com

You may also like...