Satechi ochroni sprzęt przed zniszczeniem

Firma Satechi wprowadza na rynek bardzo przydatny miernik napięcia przeznaczony dla urządzeń korzystających ze złącz USB-C. Dzięki temu nasz kosztowny sprzęt nie zostanie zniszczony przez prąd o zbyt dużym napięciu.

Nowa specyfikacja uniwersalnego złącza USB-C w założeniach miała nam ułatwić życie, oferując kilka funkcji w jednym porcie, łącznie z szybszym ładowaniem. Rzeczywistość bywa jednak nieco inna i dużą część przewodów obsługujących ten standard, nie spełnia żadnych norm, a niektóre są źle podłączone i mogą wręcz stanowić zagrożenie.Mogą więc przekazywać prąd o znacznie większym napięciu niż powinny, co zniszczy nasz sprzęt powodując zapłon przeładowanej baterii. Takie wypadki niestety się zdarzają, a dodatkowo zagrożenie stanowione przez przewody, potwierdzają często niezależne testy.

Firma Satechi opracowała więc urządzenie, które może nam w takich wypadkach pomóc. Jej produkt nazywa się USB-C Power Meter i jest elektronicznym miernikiem, który dokonuje pomiaru napięcia, które posiadany przez nas przewód przesyła do urządzenia. Dzięki temu użytkownik będzie wiedział, czy nie jest ono zbyt duże i nie stanowi przypadkiem zagrożenia dla kosztującego kilka tysięcy złotych smartfonu czy też tabletu.

Gadżet dostaniemy na oficjalnej stronie producenta, gdzie można go kupić za 29,99 dolarów.

Źródło: Satechi.net

You may also like...