Samsung testuje technologię 5G w ruchu

Samsung przeprowadził niedawno kolejny test technologii 5G. Tym razem nadajniki zainstalowano na pokładzie pociągu poruszającego się z prędkością 100 km/h.

Już niebawem szybkość naszego mobilnego internetu znacznie wzrośnie, gdyż do użytku wejdzie technologia 5G. Nie jest to zbyt odległa przyszłość. A kolejny test przeprowadzony przez Samsunga utwierdza nas w przekonaniu, że będzie to prawdziwa rewolucja.

Koreański gigant wspólnie z firmą KDDI, kilka dni temu przeprowadził test nowego systemu łączności w ruchu. Nadajniki zainstalowano na pokładzie pociągu poruszającego się z prędkością 100 km/h, zaś sprawdzian przeprowadzono w pobliżu miasta Saitama, leżącym nieopodal Tokyo.

Pokaz zakończył się pełnym sukcesem, gdyż udało się osiągnąć maksymalną prędkość transmisji danych na poziomie 1,7 Gbps. Pozwoliło to pobrać wideo w rozdzielczości 8K oraz uploadować film w rozdzielczości 4K, na jedną z platform wymiany plików. Niestety koncern nie ujawnił ile trwała każda z tych operacji.

Demonstracja wyraźnie pokazuje jednak zalety technologii 5G, dzięki której będziemy mogli korzystać z zupełnie nowych usług multimedialnych.

5G

Źródło: Samsung.com

You may also like...