Samsung The Premiere – projektor do małych salonów

Samsung zaprezentował najnowszy krótkoogniskowy projektor 4K o nazwie The Premiere. Sprzęt zaprojektowano w taki sposób, aby idealnie pasował do niewielkich salonów.

Wiele osób chciałoby zapewnić w swych domach kinowe wrażenia podczas oglądania filmów. Dzięki coraz tańszym projektorom nie jest to w dzisiejszych czasach trudne, aczkolwiek tego typu sprzęt nie jest wolny od wad. Aby zapewnić maksymalną przekątną obrazu, musi znajdować się w dość sporej odległości od ekranu. To sprawia, że nie wszędzie da się go zainstalować, gdyż zwyczajnie nie zmieści się do każdego salonu.

The Premiere – projektor do każdego salonu

Sytuację ratują projektory krótkoogniskowe, lub jak kto woli krótkiego rzutu. Jest to specjalnie zaprojektowany sprzęt, który może pracować już w niewielkiej odległości od ekranu lub ściany. W ten sposób nie potrzebujemy wiele miejsca, by oglądać filmy na dużym ekranie.

Taki właśnie projektor zaprezentował właśnie koncern Samsung. Sprzęt nazywa się The Premiere i w tej rodzinie kryją się dwa modle: LSP7T oraz LSP9T. Pierwszy oferuje obraz o przekątnej 120-cali, natomiast w drugim może mieć maksymalnie 130″. Oba można ustawić już przy samej ścianie, jednak producent nie podaje minimalnej odległości w jakiej muszą się od niej znaleźć.

130-cali i kinowa jakość obrazu

Drugi model jest znacznie lepiej wyposażony, gdyż to pierwszy potrójny laserowy projektor wpierający HDR10+. Sprzęt oferuje jasność 2800 ANSI lumenów, a także specjalny tryb wyświetlania o nazwie Filmmaker Mode. Jest to opcja, która prezentuje film w sposób w jaki chciał go przedstawić reżyser.

The Premiere

Nie musimy też martwić się o jakość dźwięku, gdyż sprzęt gwarantuje przestrzenny dźwięk Acoustic Beam, zaś wbudowane woofery dbają o wierną reprodukcję niskich tonów. Nie potrzebujemy więc zewnętrznego zestawu audio, by w pełni cieszyć się oglądanymi filmami.

Projekty posiadają także platformę Samsung Smart TV, a więc mają mobilną łączność i takie funkcje jak lustrzane odbicie ekranu oraz Tap View. Oczywiście zapewniają także dostęp do wszystkich najważniejszych platform streamingowych, w tym Netflixa i Hulu.

The Premiere

Samsung na razie nie zdradził nam ile trzeba będzie zapłacić za projektory The Premiere oraz kiedy pojawią się w sprzedaży.

Źródło

You may also like...