ZTE Axon 20 5G oficjalnie zaprezentowany

Chińska firma ZTE zaprezentowała dziś w internecie najnowszy model ZTE Axon 20 5G. To pierwszy na świecie smartfon z przednią kamerą schowaną pod wyświetlaczem.

W zeszłym tygodniu Xiaomi zaprezentowało trzecią już generację technologii, pozwalającej ukryć przednią kamerę pod wyświetlaczem. Technologiczny koncern nie będzie jednak pierwszym, który wprowadzi na rynek urządzenie wyposażone w takie rozwiązanie. Ubiegła go bowiem firma ZTE, która zaprezentowała dziś oficjalnie model ZTE Axon 20 5G.

O wspomnianym sprzęcie na przestrzeni ostatnich tygodni słyszeliśmy wielokrotnie, gdyż pojawiał się w licznych przeciekach. Dziś producent dokonał jednak oficjalnej prezentacji sprzętu, potwierdzając jego pełną specyfikację oraz ujawniając cenę. Dziś rozpoczęła się też w Chinach przedsprzedaż tego sprzętu.

Unikalna konstrukcja kamery

ZTE Axon 20 5G

Smartfon wyposażono w 6,92″ wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2460 x 1080 pikseli. Wyświetlacz nie tylko prezentuje obraz, ale ma także wiele innych funkcji. Między innymi służy także do odblokowania telefonu, gdyż zintegrowano z nim czytnik odcisków palców. To jednak nie wszystko, gdyż jest to pierwszy na świecie smartfon, w którym pod wyświetlaczem ukryto kamerę do selfie. Ekran dodatkowo pełni też funkcję głośnika.

ZTE Axon 20 5G

Nie jest to jednak flagowiec, gdyż pod maską nie znajdziemy Snapdragona 865, lecz nieco słabszy Snapdragon 765G. W zależności od wersji sprzętu połączono go z 6 lub 8 GB pamięci RAM, natomiast pamięci użytkowej jest 128 lub 256 GB. Bez względu jednak którą wersję zakupimy, w obu można ją rozszerzyć o maksymalnie 2 TB, dzięki czytnikowi kart microSD.

Cztery aparaty i filmy w 4K/60 fps

Tylny aparat jest w tym modelu poczwórny. Składa się z głównego aparatu z 64 MP sensorem, 8 MP szerokokątnego, a także 2 MP do zdjęć makro i 2 MP sensora głębi. Oprócz zdjęć z HDR, potrafi również rejestrować filmy w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s. Przednia kamera ukryta pod ekranem, dysponuje natomiast 32 MP matrycą i nagra nam wideo w jakości Full HD.

ZTE Axon 20 5G

Oprócz baterii o pojemności 4220mAh z 30 W systemem szybkiego ładowania Quick Charge 4+, smartfon posiada także Bluetooth 5.1 oraz NFC do mobilnych płatności. Funkcjonalność zapewnia mu natomiast Android 10.

ZTE Axon 20 5G w Chinach wyceniono na 1180 zł. A będzie go można kupić w internetowym sklepie producenta. Nie wiemy natomiast ile ma kosztować na rynkach zachodnich oraz kiedy się tam pojawi.

Źródło

You may also like...