Fortnite dostanie obsługę technologii ray tracing

Nvidia potwierdziła dziś, że popularna strzelanka Fortnite będzie obsługiwała technologię ray tracing. Opublikowany przez producenta zwiastun pokazuje jak to będzie wyglądało.

Technologia ray tracing obecna w kartach graficznych Nvidia z serii RTX 20, towarzyszy nam już od pewnego czasu i wspiera ją coraz więcej gier. Wkrótce do listy obsługujących ją tytułów dołączy także najpopularniejsza gra Epic Games, jaką jest Fortnite.

Fortnite

Nvidia potwierdziła dziś, że pecetowa wersja tej sieciowej strzelanki otrzyma firmową technologię. Gra wspierać ma DLSS 2.0. To funkcja, która przy pomocy sztucznej inteligencji zwiększa liczbę klatek animacji, utrzymując równocześnie na maksymalnym poziomie efekt ray tracingu.

Na poniższym zwiastunie zobaczycie jak wielkie zmiany w wyglądzie gry przyniesie zastosowanie tej technologii. Na tę chwilę nie wiemy jednak dokładnie kiedy technologia pojawi się w grze. Można jednak założyć, że producent zechce to zrobić równolegle z rynkową premierą nowych kart graficznych RTX 3090.

Źródło

You may also like...