Samsung ujawnia szczegóły asystenta dla Galaxy S8

Kilka dni temu Samsung potwierdził, że pracuje nad cyfrowym asystentem dla nadchodzącego modelu Galaxy S8. Narzędzie o nazwie Bixby będzie oferować wiele ciekawych funkcji, a producent właśnie zdradził część jego możliwości.

Na rynku urządzeń mobilnych panuje coraz większa konkurencja, więc producenci muszą dążyć do tego, by ich sprzęt wyróżniał się na tle innych i zachęcał do zakupu. Czynią to na bardzo różne sposoby, a jednym z pomysłów, które planuje Samsung, jest cyfrowy asystent dla Galaxy S8.Wiemy już, że technologia będzie nazywać się Bixby, ale teraz koncern ujawnił rąbka tajemnicy dotyczącego jej funkcjonalności. Narzędzie jest dziełem specjalistów z firmy Viv Labs, którą Samsung jakiś czas temu przejął. Będzie to cyfrowy asystent wyposażony w Sztuczną Inteligencję, który ma zapewnić użytkownikom radość i przyjemność korzystania z urządzeń mobilnych. Będzie też współpracował z segmentem Internetu Rzeczy, umożliwiając sterowanie urządzeniami należącymi do systemów inteligentnego domu.

Bixby ma być otwartą platformą SI, we własny interfejs, który mu wykonywanie wielu zadań. Użytkownik nie będzie już musiał korzystać z wielu różnych aplikacji, by np. zamówić pizzę lub taksówkę Ubera, gdyż wystarczy tylko wypowiedzieć komendę głosową, zaś asystent sam wykona resztę czynności.

Platforma nie będzie ograniczać się tylko do smartfonów, ale ma współpracować także z wieloma innymi urządzeniami, zmieniając np. naszego Galaxy S8 w pilota sterującego pracą klimatyzatora, sprzętu RTV oraz sprzętu AGD znajdującego się w domu, który oczywiście posiada odpowiednie możliwości.

Na razie nie wygląda na to, by Bixby oferował coś więcej ponad to co zapewniają cyfrowi asystenci Microsoftu, Apple czy też Google, ale może Samsung zechce nas czymś zaskoczyć.

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...