Samsung zmienia stare smartfony w inteligentne urządzenia domowe

Samsung zaprezentował nowy program o nazwie Upcycling at Home, który zmienia stare smartfony w inteligentny sprzęt domowy. Mogą służyć jako elektroniczne nianie lub sterowniki inteligentnego oświetlenia.

Problem elektronicznych odpadów nasila się z roku na rok i na razie nie ma pomysłów, jak można go raz na zawsze rozwiązać. Producenci elektroniki użytkowej realizują więc własne programy pozwalające zredukować ilość śmieci trafiających na wysypiska. Jeden z ciekawszych pomysłów ma Samsung, który zaprezentował go podczas trwających właśnie targów CES 2021.

Koreańska marka pokazała tam nowy program o nazwie Upcycling at Home, który daje drugie życie naszym starym smartfonom. Urządzenia te starzeją się w bardzo szybkim tempie i po kilku latach przestają spełniać swe pierwotne funkcje. Nie zainstalujemy już na nich nowych wersji systemów, baterie coraz bardziej słabną, zaś możliwości aparatów odstają od współczesnych standardów.

Taki sprzęt ląduje więc na dnie szuflady i po paru latach okazuje się, że szuflada jest pełna starych smartfonów, z którymi nie wiemy co zrobić. Program Samsunga ma na celu ich ponowne wykorzystanie i przekształcenie w inteligentne urządzenia domowe. Dzięki sensorom oraz dostępowi do internetu, zmieniają się np., w elektroniczną nianię pilnującą dziecka lub monitor naszego czworonoga. Można też zmienić go w panel sterowania inteligentnym sprzętem domowym albo oświetleniem.

Program Upcycling at Home jest na razie w dość wczesnej fazie rozwoju, więc Samsung nie zdradził zbyt wielu szczegółów dotyczących jego funkcjonowania. Można jednak założyć, że wkrótce pojawią się aplikacje, które pozwolą wykorzystać nasze stare smartfony w zupełnie nowy sposób.

Miejmy nadzieję, że producent niebawem ujawni wszelkie szczegóły nowego programu i wówczas poznamy jego pełne możliwości.

Upcycling at Home

Źródło

You may also like...