Debuit Windows 9, wyciekła nieoficjalna data

Nie jest tajemnicą, że Microsoft już od dłuższego czasu pracuje nad następcą systemu Windows 8, który najprawdopodobniej będzie oferowany pod nazwą Windows 9. W sieci pojawiło się kilka nowych, nieoficjalnych, informacji na temat przyszłych wersji systemu operacyjnego Microsoftu.

Dotychczas większość informacji dotyczących prac Microsoftu nad systemem operacyjnym skupiała się na Windows Blue. Windows Blue jest to duża aktualizacja do systemu Windows 8, która jeszcze w tym roku ma się ukazać. O kolejnej generacji systemu nie było nic wiadomo.

Serwis Neowin, powołując się na chińskie źródła serwisu Win8China, ujawnił informację na temat Windows 9. Win8China jest znany z przekazywania informacji z przecieków na temat oprogramowania Microsoftu.

Zdaniem Chińczyków wypowiadających się na temat nowego systemu operacyjnego, Microsoft wstępnie planuje, aby debiut rynkowy Windows 9 odbył się w listopadzie 2014 roku. Nieco wcześniej, prawdopodobnie na początku 2014 roku, producent ma udostępnić publiczną wersję beta nowego systemu.

Tego typu informacji nie można inaczej traktować na razie jak tylko i wyłącznie zwykłą plotkę. 2014 rok niezbyt pasuje do planowanego trzyletniego cyklu publikowania nowego systemu operacyjnego, ale z drugiej strony, jeżeli w tym roku rozpocznie się wdrażanie aktualizacji Windows Blue, jako pierwszego zestawu serwisowego dla Windows 8, to kto wie, czy w najbliższym czasie zobaczymy kolejną nową odsłonę Windows.

Chińczycy donoszą również, że Microsoft pracuje nad Windows Phone 9, lecz po przeczytaniu tego artykułu jesteśmy zdziwieni.

Źródło: Neowin

You may also like...