Niezwykłe projekty kosmicznych statków z papieru

Istnieje na świecie grupa ludzi, specjalizująca się w tworzeniu różnych projektów z papieru. Wbrew pozorom to również forma sztuki, szczególnie że niektóre naprawdę zapierają dech w piersi, jak projekty kosmicznych statków.

Do takiej grupy ludzi należy także David Canavese, który specjalizuje się w projektach nawiązujących do Gwiezdnych Wojen. To co wyprawia z papierem, można by śmiało wystawiać w muzeach i pobierać pieniądze za ich oglądanie.

Spójrzcie tylko na te miniaturowe cudeńka. Są tym bardziej niesamowite, że ich rozmiar to zaledwie 5 mm, a mimo to poziom detali wręcz powala. Autor na swej witrynie twierdzi, że zrobienie jednego takiego niezwykłego modelu zajmuje mu gigantyczną ilość czasu. Dla przykładu, widocznego na poniższym zdjęciu Sokoła Millennium wykonywał tylko osiem godzin, ale niektóre dzieła zabierają mu ponad tydzień!

Warto podkreślić, że wszystkie statki są w pełni zgodne z oryginałami, a więc posiadają dokładnie tę samą liczbę silników i mostków. Aż trudno uwierzyć, że nie są to gadżety wykonane np. na drukarce 3D, lecz zrobione ręcznie z papieru.

projekty kosmicznych statków

projekty kosmicznych statków

projekty kosmicznych statków

projekty kosmicznych statków

projekty kosmicznych statków

Źródło: Otherlifeart.co

You may also like...