Samsung zabiera głos w sprawie baterii w Galaxy Note 8

Samsung zabrał głos w sprawie problemów z bateriami w Galaxy Note 8. Firma nie zna jeszcze przyczyn kłopotów, ale zapewnia, że dotyczą jedynie niewielkiej liczby smartfonów dostępnych w sprzedaży.

Kilka dni temu pojawiły się informacje o problemach z bateriami we flagowym modelu Galaxy Note 8. Akumulatory po całkowitym ich wyczerpaniu, najwyraźniej ulegają uszkodzeniu, gdyż telefon nie chce się już uruchomić.

Użytkownicy zastanawiają się jaka jest przyczyna tych kłopotów. Niektórzy twierdzą jednak, że producent bez przeszkód wymienia uszkodzone egzemplarze telefonów, co mogłoby sugerować, że problemy są natury sprzętowej. Cała sprawa jest dużym zaskoczeniem dla użytkowników, gdyż po aferze z Galaxy Note 7, producent wprowadził rygorystyczne testy akumulatorów, które miały dać pewność, że wszystko jest z nimi w porządku. Firma wydała na ten cel ponad 100 mln dolarów, budując całe laboratorium, w którym akumulatory poddawane są sprawdzianowi, a test składa się z kilku punktów.

Samsung wydał właśnie oświadczenie w tej sprawie, w którym zapewnia, że otrzymał jedynie niewielką liczbę zgłoszeń dotyczącą umierających akumulatorów. Firma nie chce jednak komentować całej sprawy, gdyż nie zna na razie przyczyn awarii. Obiecuje jednak, że gdy tylko zostaną ustalone, na pewno o tym poinformuje.

Musimy więc poczekać, aż inżynierowie koreańskiego giganta ustalą co powoduje problemy z akumulatorami.

Galaxy Note 8

Źródło: Slashgear.com

You may also like...