Samsung zamyka serwis dla graczy PlayGalaxy Link

Zaledwie cztery miesiące przetrwał na rynku serwis PlayGalaxy Link, uruchomiony przez Samsunga. Koncern właśnie zapowiedział jego zamknięcie.

Rosnąca fala popularności streamingowych serwisów dla graczy sprawiła, że Samsung postanowił uruchomić własną tego typu usługę. Projekt koreańskiej marki nie przetrwał jednak w starciu z konkurencją. Dlatego zaledwie cztery miesiące po oficjalnym starcie, firma zapowiedziała jego zamknięcie.

PlayGalaxy Link jest usługą, której działanie różniło się nieco od konkurencyjnych serwisów takich jak Google Stadia lub NVIDIA GeForce NOW. Wspomniane produkty umożliwiają bowiem zabawę na posiadanym sprzęcie, wykorzystując gry działające w chmurze. W ten sposób użytkownik nie musi posiadać drogiego i wydajnego sprzętu, gdyż całą obsługą zajmują się zewnętrzne serwery.

Tymczasem produkt Samsunga umożliwiał jedynie streamowanie na smartfony Galaxy tytułów, które posiadamy już na naszym pececie. Bardziej przypominał więc Steam Link oferowany przez Valve, co nieco ograniczało jego możliwości. Jego zaletą było jednak to, że działanie nie ograniczało się tylko do domu i można było bawić się również poza nim, korzystając z sieci 4G lub 5G.

Najwyraźniej taki model działania nie przypadł konsumentom do gustu, skoro koncern zdecydował się zamknąć swój serwis. Firma poinformowała, że usługa przestanie działać już 27 marca. Koncern nie wyjaśnił przyczyn rezygnacji z usługi, zasłaniając się jedynie zmianami w wewnętrznej polityce. Możemy się jednak domyślać, że powodem jest brak zainteresowania.

PlayGalaxy Link

Źródło

You may also like...