Samsung pracuje nad etui z wyświetlaczem

Samsungowi najwyraźniej spodobał się pomysł smartfona z ekranem e-ink, stworzonego przez rosyjską firmę Yota, odpowiedzialną z smartfona Yotaphone. Producent zaprezentował właśnie patent na obudowę wykorzystującą podobną koncepcję.

Producenci smartfonów w ostatnich latach powiększali ekranów swych urządzeń do coraz większych rozmiarów. Kontynuowanie tego trendu wkrótce stanie się niemożliwe ze względu na rozmiary samych telefonów. Niektóre firmy szykują więc modele rozkładane, w których wyświetlacz będzie można jeszcze bardziej powiększyć.Samsung wpadł jednak na jeszcze inny pomysł i planuje w przyszłości wzbogacić swe smartfony w dodatkowy wyświetlacz w technologii e-ink, dokładnie taki jakie instalowane są w czytnikach ebooków. Koreański koncern podchwycił tę koncepcję od rosyjskiej firmy Yota, która wprowadziła do sprzedaży smartfona Yotaphone, wyposażonego w dwa wyświetlacze.

Samsung nie chce jednak implementować do telefonu drugiego ekranu, lecz zainstalować go w etui Flip Cover. Obecna wersja pokrowca ma z przodu wycięcie, przez które można widzieć ekran telefonu pokazujący godzinę i datę, powiadomienia itp. Nowa wersja będzie jednak zupełnie inna.

Nadal posiadać ma otwór pokazujący główny ekran smartfonu, ale pod nim znajdzie się dodatkowy wyświetlacz w technologii e-tuszu. Będzie prezentował treści ze smartfona, nie zużywając przy tym zbyt wiele energii.

Aktualnie jest to tylko patent, więc nie wiadomo czy Samsung zdecyduje się przekształcić ten pomysł w gotowy produkt. Byłoby to jednak bardzo ciekawe rozwiązanie, rozszerzające możliwości telefonu, a równocześnie pozwalające zaoszczędzić sporo energii. Ekrany e-ink zużywają bowiem prąd tylko podczas odświeżania strony.

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...