Samsung zapowiedział nowe wersje Galaxy J5 i J7

Kończy się pierwszy kwartał nowego roku, a Samsung nie tylko wprowadził do sprzedaży dwa nowe smartfony flagowe, ale również zapowiedział kilka innych. Do drugiej grupy zaliczymy nowe wersje modeli Galaxy J5 i J7.

Oba produkty zostały ujawnione na chińskiej wersji oficjalnej strony koncernu i w porównaniu do poprzednich generacji, zostały wzbogacone o kilka nowych elementów, m.in. 5 Mpix kamery przednie, które przypadną do gustu fanom robienia selfie, w każdym miejscu, w którym się aktualnie znajdują.Tylne kamery mają posiadać 13 Mpix matryce, a obie zostaną wyposażone w lampy błyskowe LED. Będą też tylne głośniki, co powinno znacznie podnieść jakość emitowanego dźwięku.

Galaxy J7 (2016) jest modelem większym i mocniejszym, wyposażono go w 5,5″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, a także 8-rdzeniowy procesor 1,6 GHz, wspomagany przez 3 GB RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej. Z internetem smartfon połączy się przez modem LTE, a dzięki chipowi NFC, możliwa będzie obsługa mobilnego systemu płatności Samsung Pay. Całość zamknięta zostanie w metalowej obudowie, w której znajdzie się bateria 3300 mAh.

Galaxy J5 (2016) to model mniejszy i nieco słabszy. Jego ekran jest również Super AMOLED, jednakże ma przekątną 5,2″ i rozdzielczość tylko 720 x 1280 pikseli. Procesor też jest mniej wydajny, gdyż mamy tu układ 4-rdzeniowy 1,2 GHz. Pamięci operacyjnej przewidziano tylko 2 GB, zaś bateria ma pojemność 3100 mAh.

Tanie smartfony z Androidem

Ceny są chwilowo nieznane, ale zważywszy na fakt, że mamy do czynienia z urządzeniami ze średniej półki, nie powinny być zbyt wysokie.

Źródło: Winfuture.deYou may also like...