Samsung zaprezentował nowy dysk SSD 870 QVO

Samsung wprowadza na rynek nowy dysk SSD z serii 870 QVO. Produkt oferuje pojemność od 1 do 8 TB, a kosztuje od 130 do 500 dolarów.

Ilość danych jakie instalujemy w naszych komputerach rośnie z roku na rok, więc potrzebujemy coraz bardziej pojemnych dysków. A skoro obecnie coraz rzadziej używa się magnetycznych napędów HDD, które wyparły dyski SSD, to one również muszą być coraz większe.

Potrzeby konsumentów doskonale rozumie Samsung, który zapowiedział właśnie najnowszy dysk SSD 870 QVO. Jest dostępny w wersjach o pojemnościach 1 TB, 2 TB oraz 4 TB. Ale największy z nich będzie miał pojemność aż 8 TB.

Dysk korzysta z interfejsu SATA 6 Gbps i oferuje prędkość sekwencyjnego odczytu/zapisu wynoszącą odpowiednio 530/530 MB/s. IOPS dla odczytu/zapisu wynosi natomiast 98K/88K i jest o 13 procent większe w porównaniu do poprzednika. Nośnik wykorzystuje technologię QLC, a dodatkowo wyposażono go w bufor SLC dla zapewnienia wydajności na najwyższym poziomie. Rozmiar bufora jest zależny od pojemności dysku. W w modelu 1 TB jest to 42 GB, natomiast w największym aż 78 GB.

Samsung 870 QVO jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie Samsunga, a do klientów zacznie trafiać od 17 lipca. Na razie jednak można kupić tylko modele 1 TB, 2 TB oraz 4 TB, których ceny wynoszą odpowiednio 130, 250 i 500 dolarów. Producent nie ujawnia natomiast kiedy w sprzedaży pojawi się 8 TB wariant oraz ile trzeba będzie za niego zapłacić.

870 QVO

Źródło

You may also like...