SanDisk pokazał 400 GB kartę microSD

Firma SanDisk, podczas targów IFA 2017 zaprezentowała nowy model karty microSD. Pomieści ona aż 400 GB danych, takich jak aplikacje oraz zdjęcia.

Z roku na rok smartfony otrzymują coraz więcej pamięci użytkowej, potrzebnej do przechowywania aplikacji oraz zdjęć. Jeszcze niedawno wystarczało im 16 GB, lecz teraz standardem zaczyna powoli stawać się 128 GB. A do sklepów trafiają także modele wyposażone w 256 GB jak Galaxy Note 8.

W większości modeli, pamięć wewnętrzną można dodatkowo rozbudować kartą microSD. Od czasu Androida 6.0 Marsmallow jest to bardzo przydatne, gdyż umożliwia instalowanie na niej aplikacji. SanDisk podczas berlińskich targów IFA 2017 pokazał zupełnie nowy model takiej karty o pojemności aż 400 GB.

Produkt o nazwie SanDisk Ultra microSDXC UHS-I może pomieścić mnóstwo danych. Co więcej, karta jest bardzo szybka. Według producenta, prędkość przesyłu danych wynosi 100 MB/s, co pozwala przenieść nawet 1200 zdjęć na minutę. Natomiast specyfikacja A1 App Performance Class oznacza, że zmieści się na niej co najmniej 40 godzin materiału wideo w Full HD.

Karta nie jest jednak tanim produktem. Aby stać się jej właścicielem, trzeba dysponować kwotą 250 dolarów.

Przy okazji producent udostępnił nową wersję firmowej aplikacji Memory Zone, przeznaczonej dla Androida. Pozwala ona w pełni wykorzystać dostępność pojemność karty i łatwiej zarządzać znajdującymi się na niej plikami.

microSD

Źródło: Slashgear.com

You may also like...