SAPPHIRE zapowiada powrót serii ATOMIC z Radeonem HD 7990

Okres wakacyjny rzadko obfituje w spektakularne premiery. Firma SAPPHIRE chcąc przełamać ten schemat, już w lipcu wprowadzi na rynek bardzo oczekiwaną kartę graficzną – HD 7990 ATOMIC. Wszystkie modele z tej prestiżowej i cenionej w przeszłości serii cechują unikalne rozwiązania oraz znacznie zwiększona wydajność procesora graficznego oraz pamięci.

SAPPHIRE HD 7990 ATOMIC to dwuprocesorowa, najszybsza na rynku karta graficzna wyposażona w innowacyjne chłodzenie wodne, które radzi sobie znacznie lepiej z obniżaniem temperatury układów karty niż chłodzenia powietrzne. Co więcej, dzięki zastosowaniu chłodzenia wodnego, cały układ staje się zarazem cichszy, ponieważ dwa 120 mm wentylatory mogą przez zdecydowaną większość czasu pracować na niskich obrotach. Schemat działania jest bardzo prosty: nagrzana ciecz odprowadza swoje ciepło do chłodnicy, która wyrzuca je na zewnątrz znacznie obniżając temperaturę w obudowie.

Zbiornik na chłodziwo można umieścić w miejscu zatoki 5,25”. Miedziany blok o długości 240 mm pokrywa powierzchnie całej karty graficznej, więc układ chłodzenia skutecznie obniża temperaturę zarówno GPU, pamięci i wszystkich układów zasilających na laminacie. System ten na osiągnięcie imponujących wyników podczas overclockingu.

Karta zasilana jest z trzech 8-pinowych złącz PCI-E, a autorska płyta drukowana to 12-warstwowy laminat. Pięć złącz miniDP daje duże możliwości podłączania monitorów. Warto dodać, że w przeciwieństwie do innych modeli HD 7990, wersja ATOMIC od SAPPHIRE zajmuje tylko jeden slot zamiast dwóch.

Więcej informacji.

Źródło: Sarota.pl

You may also like...