SatPaq: satelitarna antena do naszego smartfona

Na rynku akcesoriów do smartfonów pojawił się ciekawy gadżet o nazwie SatPaq. To niewielka antena satelitarna, dzięki której nasz sprzęt nigdy nie straci łączności z siecią.

Operatorzy telekomunikacyjny z roku na rok pokrywają zasięgiem coraz większy obszar naszej planety. Mimo to można jeszcze znaleźć miejsca, w których nasz telefon nie połączy się z siecią z powodu braku zasięgi. Takie sytuacje nie są może częste, ale jeśli zdarzy się to w momencie, gdy potrzebujemy wezwać pomoc, to mamy poważny problem.

Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu w postaci urządzenia o nazwie SatPaq. Jest to niewielka antena satelitarna zaprojektowana do współpracy ze smartfonem. Oczywiście nie mówimy tu o dużej czaszy, jakie widujemy na balkonach. Technologia w tym zakresie poszła naprzód i obecnie antena pozwalająca odbierać sygnał z satelity jest znacznie mniejsza i poręczniejsza.

Wystarczy tylko podpiąć ją do telefonu, a następnie pobrać specjalną aplikację. Reszta działa na podobnej zasadzie jak w przypadku telewizji satelitarnej. Dopóki nic nie blokuje sygnału i nie zasłania nieba, to możemy wysyłać wiadomości tekstowe do dowolnej osoby. Musimy jednak pamiętać, że wiadomości nie będą wysyłane bezpośrednio z naszego numeru. Nadejdą z numeru SatPaq, wykorzystując nasz podpis.

Urządzenie łączy się z telefonem za pomocą Bluetooth, a wbudowana bateria zapewnia do 4 miesięcy działania na jednym ładowaniu. Gadżet współpracujący z Androidem oraz iOS nie jest jednak tani, gdyż kosztuje aż 250 dolarów. Poza tym musimy pamiętać, że komunikacja satelitarna nie należy do tanich, więc wiadomości tekstowe będą nas sporo kosztowały. Kupujemy je w pakietach po 30 centów za sztukę.

Gadżet oczywiście nie jest dla każdego. Przyda się jednak osobom, które uwielbiają podróże z dala od cywilizacji i często bywają poza zasięgiem. Rozwiązanie jest znacznie tańsze od zakupu telefonu satelitarnego i opłacania abonamentu.

SatPaq

Źródło

You may also like...