Secure Folder trafi na Galaxy S7

Samsung zastanawia się nad udostępnieniem funkcji Secure Folder znanej z Galaxy Note 7, użytkownikom modelu Galaxy S7. Miałaby ona trafić na ten telefon wraz z aktualizacją do Androida 7.0 Nougat.

Jedną z ciekawszych funkcji oferowanych przez wycofany niedawno z rynku Galaxy Note 7, był Secure Folder. Jest to swego rodzaju cyfrowy sejf, w którym użytkownicy mogą bezpiecznie przechowywać swe zdjęcia, filmy, dokumenty oraz inne pliki.Secure Folder jest dodatkowo zabezpieczony odciskiem palca lub skanem tęczówki, więc osoby niepowołane, nie mogą w żaden sposób dostać się do przechowywanych tam plików.

Po wycofaniu z rynku Galaxy Note 7, funkcja stała się bezużyteczna, jednak Samsung nie chce z niej rezygnować. Producent rozważa teraz udostępnienie jej również posiadaczom modelu Galaxy S7 oraz S7 Edge. Secure Folder miałoby trafić na te smartfony wraz z najnowszą aktualizacją systemową Android 7.0 Nougat, a ściślej mówiąc, byłaby to aplikacji, którą użytkownik mógłby pobrać ze sklepu Galaxy Apps.Oczywiście poziom zabezpieczeń przechowywanych danych, byłby nieco słabszy, jako że Galaxy S7 nie posiada skanera tęczówki. Ale wielu osobom taki bezpieczny sejf z pewnością bardzo by się przydał.

Źródło: Sammobile.com

You may also like...