Sennheiser stworzyło nowy mikrofon do smartfonów

Firma Sennheiser wprowadziła do sprzedaży nowy mikrofon do smartfonów. Jest on bezprzewodowy i zapewnia znacznie lepszą jakość rejestrowanego dźwięku.

Smartfony dzięki wbudowanym kamerom często służą różnym vloggerom do rejestrowania obrazu. Wbudowane w te urządzenia mikrofony nie są jednak najlepszej jakości, co oczywiście przekłada się na dźwięk takich materiałów. Oczywiście można ten problem rozwiązać poprzez zewnętrzny mikrofon i takie akcesorium przygotowała firma Sennheiser.

Mikrofon nazywa się Memory Mic i przeznaczony jest do rejestrowania dźwięku z większej odległości. Jest przy tym na tyle mały, że z łatwością mieści się w kieszeni i może być używany np., do rejestrowania komentarzu do nagrania lub też nagrywania wywiadów. A współpracuje z Androidem oraz iOS,

Mikrofon nie jest bezpośrednio podłączany do telefonu, lecz komunikuje się z nim za pomocą technologii Bluetooth. Wyposażono go w magnetyczny klips, więc z odpowiednim go ustawieniem nie będzie problemu, a waży tylko 30 gramów. Jego zaletą jest to, że współpracuje z mikrofonem smartfonu, więc użytkownik może dzięki temu nagrywać pełniejszy dźwięk.

Oczywiście ma przy tym pełną możliwość wyboru balansu pomiędzy oboma źródłami audio. Może też regulować jego czułość, zaś wbudowana bateria zapewnia do około 4 godzin działania na jednym ładowaniu. Jego ponowne naładowanie do 70 procent pojemności trwa około godziny.

Memory Mic oferowany jest w cenie 199,95 dolarów.

mikrofon do smartfonów

mikrofon do smartfonów

Źródło: Sennheiser.com

You may also like...