Seria Galaxy A może otrzymywać aktualizacje nawet przez 5 lat

Samsung chce jeszcze bardziej wydłużyć wsparcie swych smartfonów. Najnowsze doniesienia sugerują, że seria Galaxy A ma szansę na 5 lat aktualizacji oprogramowania.

Większość producentów smartfonów zapewnia wsparcie swym urządzeniom przez stosunkowo krótki okres czasu. Na ich tle pozytywnie wyróżnia się jednak Samsung, który w zeszłym roku zapowiedział 3-letnie wsparcie dla telefonów z rodzin Galaxy S oraz Galaxy A. Wkrótce potem koreańska marka wydłużyła wsparcie dla serii A do czterech lat.

Być może wkrótce producent po raz kolejny przedłuży okres wsparcia swego sprzętu. Najnowsze doniesienia sugerują bowiem, że koreański gigant planuje wydłużenie wsparcia serii Galaxy A do pięciu lat. Trzeba tu jednak doprecyzować, że przez cztery lata będzie dostarczać kolejne wersje Androida, natomiast piąty rok dotyczy poprawek bezpieczeństwa.

Tak sugeruje holenderska strona Samsunga, na której pojawiła się informacja o nowej polityce producenta dotyczącej aktualizacji sprzętu. Wynika z niej, że obejmie ona wybrane urządzenia z serii A.

Nie wiadomo jednak o której modele może chodzić. Mamy więc nadzieję, że w najbliższych dniach dowiemy się na ten temat czegoś więcej. Jeśli jednak informacja okazałaby się prawdziwa, dałoby to Samsungowi dużą przewagę nad rywalami. Wiele osób kupując smartfon kieruje się bowiem długością wsparcia ze strony producenta. W dzisiejszych czasach z telefonów rzadziej wymieniamy bowiem telefony na nowsze modele, więc możliwość otrzymania nowszych wersji Androida byłaby bardzo pożądana.

Niewykluczone, że dłuższe wsparcie może dotyczyć również popularnego modelu Galaxy A52s 5G, którego dostaniecie w tych sklepach. To zeszłoroczny model z całkiem niezłym wyposażeniem, posiadający 6,5″ ekran AMOLED Full HD+ oraz Snapdragona 778G 5G. Posiada 6 GB RAM i poczwórny aparat z 64 MP głównym senosrem oraz 4500 mAh baterię.

Galaxy A

Źródło

You may also like...