Sharp Aquos R3 pierwszym smartfonem z dwoma notchami

Sharp Aquos R3 to pierwszy na rynku smartfon, posiadający aż dwa notche. Pierwszy służy dla kamery do selfie, natomiast drugi przeznaczony jest dla czytnika odcisków palców.

Wielu producentów smartfonów stara się odchodzić od notchy na rzecz innych rozwiązań, które nie przysłaniają wyświetlacza. Firmy montują więc w swym sprzęcie wysuwane kamery do selfie, dzięki czemu nie muszą wycinać w panelach dziur.

Sharp zdecydował się jednak iść w przeciwnym kierunku i zamiast dążyć do likwidacji notcha, w swym najnowszym smartfonie zrobił aż dwa. Zaprezentowany właśnie Sharp Aquos R3 posiada bowiem dwa wcięcia – jedno na górze, drugie natomiast na dole wyświetlacza. Zadanie pierwszego z nich jest doskonale znane, gdyż notch mieści przednią kamerę. Przeznaczenie drugiego jest już nieco mniej standardowe, ponieważ producent zainstalował w nim czytnik odcisków palców.

Sam wyświetlacz ma przekątną 6,2″ i rozdzielczość QHD, a zastosowano tu panel Pro IGZO o dwukrotnie większe jasności niż u poprzednika. Co ciekawe, mimo podniesienia jasności ekranu nie musimy obawiać się wyższego zużycia energii. Wręcz przeciwnie, inżynierom udało się bowiem obniżyć je aż o 10 procent. Do tego wyświetlacz ma imponującą częstotliwość odświeżania wynoszącą aż 120 Hz, co znacznie podnosi płynność prezentowanego obrazu.

Pod maską tego modelu pracuje Snapragon 855 z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej. Smartfon dysponuje również dwoma głośnikami, a także baterią 3200 mAh, którą dzięki technologii Qi możemy ładować bezprzewodowo.

Interesująco wyglądają również aparaty. Z tyłu mamy podwójny, lecz o nieco innej konfiguracji. Producent zdecydował bowiem, że 12 MP sensor przeznaczony jest do fotografii, natomiast 20 MP matryca służy do nagrywania wideo. Przednia kamera ma natomiast 16 MP matrycę.

Sharp Aquos R3 nie ma jeszcze ustalonej ceny oraz daty premiery, więc trudno powiedzieć kiedy będziemy go mogli zakupić.

Sharp Aquos R3

Źródło: Jp.sharp

You may also like...