Komunikator Signal wreszcie wspiera iPada

Popularna aplikacja Signal, dodała od dawna oczekiwane wsparcie dla iPada. Do tej pory użytkownicy iOS mogli korzystać z komunikatora jedynie na iPhonie.

Signal to jeden z bardziej znanych komunikatorów na rynku, który swą popularność zawdzięcza przede wszystkim ochronie prywatności. Podobnie jak Threema czy Telegram, aaplikacja posiada bowiem zaawansowany system szyfrowania. Daje więc gwarancję, że nikt niepożądany nie przeczyta naszych wiadomości.

Aplikacja dotychczas miała pewne ograniczenia na platformie iOS. Działała bowiem jedynie na iPhonie, więc użytkownicy iPadów nie mogli dotąd z niej korzystać. To właśnie się zmieniło i komunikator wreszcie dostał upragnione wsparcie dla tabletu. Użytkownicy mogą dodać już iPada do swego konta i korzystać z aplikacji na nowym sprzęcie.

Zapewnia im to najnowsza wersja aplikacji o numerze 3.0, która właśnie pojawiła się w App Store. Oczywiście to nie jedyne zmiany wprowadzone przez jej producenta. Aktualizacja wnosi też kilka dodatkowych funkcji, jak możliwość przenoszenia wiadomości pomiędzy wątkami. Dodatkowo pozwala też przycinać filmy, dzięki czemu ich udostępnianie stało się łatwiejsze.

Największym plusem jest jednak możliwość szybkiego połączenia lub wysłania wiadomości do danej osoby, poprzez kliknięcie jego awatara w grupowej konwersacji.

Nową wersję programu można już pobierać w cyfrowym sklepie koncernu Apple.

Signal

Źródło

You may also like...