Silny procesor i pełna współpraca ze smartfonem – tak wygląda AGENT

Smartwatche powoli zdobywają rynek, oferując coraz więcej możliwości obsługi naszych smartfonów bez potrzeby wyciągania ich z kieszeni. Najnowszym tego typu urządzeniem jest AGENT.

Nie chodzi tu bynajmniej o sławnego Agenta Tomka, którego popisową (i jedyną) umiejętnością jest strzelanie sobie foci na Facebooka gdy stoi nad walizką kasy, lecz o najnowszy projekt Kickstartera.

To kolejny smartwatch, którego projektanci zachwalają, że to jeden z najbardziej inteligentnych zegarków na świecie, ze względu na bardzo długą żywotność baterii (7 dni normalnej pracy i 30 dni wyłącznie w trybie zegarka), bezprzewodowe ładowanie, oraz wysokiej klasy narzędzia deweloperskie służące do tworzenia oprogramowania.

Wyposażony w 1,28″ wyświetlacz pamięciowy (128 x 128 pikseli) AGENT, jest bardziej zaawansowany od pierwszych modeli urządzeń tego typu, gdyż oferuje dwustronną komunikację ze smartfonem, a także możliwość dowolnego skonfigurowania ekranu i oraz zmianę styli za pomocą jednego przycisku.

Zegarek jest bardzo uniwersalny, ponieważ może współpracować z systemami Android (od 2.3 w górę), Windows Phone, a także iOS (od iPhone’a 4S w górę). O płynność działania także nie musimy się martwić, gdyż tym zajmuje się procesor ARM Cortex M4 wyposażony w koprocesor AVR. Plusem jest również technologia bezprzewodowego ładowania baterii, za pomocą specjalnej podstawki, a także akcelerometr, czujnik światła oraz parę innych gadżetów.

AGENT będzie kosztował 250 dolarów.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...