Sklonuj sobie psa za 100 tysięcy dolarów

Psy to zwierzęta do których ludzie się bardzo przywiązują, często traktują je jak członków rodziny. Ich śmierć jest zawsze bardzo bolesnym przeżyciem, ale dzięki postępom w bioinżynierii nie musi już takim być, gdyż istnieją firmy, które za odpowiednią kwotę sklonują nam zwierzaka.

Firma My Friend Again, jest w stanie przywrócić nam czworonoga, poprzez jego klonowanie. Oferuje ona specjalny zestaw do biopsji, pozwalający pobrać od psa komórki, a następnie odesłać je do Korei, gdzie będą magazynowane i w razie potrzeby zostaną wykorzystane do stworzenia klona naszego ukochanego czworonoga.

Oczywiście sam właściciel nie może pobrać komórek, procedura bowiem musi być nadzorowana przez weterynarza, który uśpi psa i pobierze komórki odpowiedniej jakości, a następnie zamrozi w ciekłym azocie. Roczny koszt przechowywania komórek, wynosi około 100 dolarów, zaś cały proces sklonowania zwierzaka kosztuje 100,000 dolarów i trwa około pół roku do momentu urodzenia szczeniaka. Potem przez dwa miesiące jest on obserwowany, zanim trafi do właściciela.

Ale czy naprawdę będzie to identyczny pies? Firma zapewnia, że jeśli klon będzie wychowywany w tym samym środowisku, wówczas jest duża szansa, że jego osobowość może być podobna.

Źródło: Myfriendagain.com

You may also like...