Ekologiczne drukarki Samsunga

Teraz każda firma chciałaby być ekologiczna, ponieważ jest to modne i choć zwykle jej działania z ekologią nie mają nic wspólnego, to na konsumentów działa to całkiem nieźle, zwiększając popularność jej produktów.

Południowokoreański gigant rynku elektroniki użytkowej, także zapragnął być ekologiczny i wprowadził na rynek nową linię drukarek, które inspirowane są starożytną sztuką origami. Zaprezentowane przez Samsunga projekty, pochodzą z konkursu Design Excellence Awards i są dziełem jego zwycięzców.

Dotychczas istniały jednak tylko w formie prototypów, lecz Samsung zdecydował się zrealizować te projekty i wprowadzić je na rynek. Nie chodzi tu jednak o całe drukarki, lecz o ich obudowy wykonane z kartonu, które użytkownik samodzielnie składa, umieszczając w środku standardową mechanikę drukarki, uproszczoną do granic możliwości. Jak pokazuje poniższe wideo, proces instalacji takiej drukarki, jest niezwykle prosty, zas urządzenie, dostępne w trzech różnych wariantach (Clip, Origami, Mate), w pełni funkcjonalne.

Czy takie ekologiczne drukarki mają jednak jakikolwiek sens? Urządzenie ma jednak pewną temperaturę pracy i kto wie, czy po pewnym czasie nie wpłynie ona na kartonową obudowę, powodując jej wyginanie. A wówczas sprzęt nie będzie już tak ładnie wyglądał.

Źródło: Youpouch.com

You may also like...