Skonstruował działającą rękawicę Iron Mana

Hobbyści podejmowali wiele prób stworzenia kostiumu Iron Mana, często nawet z udanym skutkiem, jednak w większości przypadków były tylko zabawki. Tymczasem Patrick Priebe, niemiecki hobbysta specjalizujący się w cyberbroni, stworzył w pełni funkcjonalną rękawicę Iron Mana.

Mężczyzna postanowił odtworzyć element pancerza Iron Mana, wykorzystywanego w popularnej serii filmowej przez Tony Starka. Nie jest to pierwszy jego projekt, gdyż w przeszłości już kilkukrotnie próbował stworzyć rękawicę należącą do komiksowego bohatera. Jednak tym razem zastosował w niej laser i to jak najbardziej prawdziwy. Oczywiście jego wynalazek nie ma tak niszczącej mocy, jak sprzęt filmowego bohatera, ale też nie jest to zabawka. Rękawica posiada 800 mW czerwony laser oraz 3000 mW laser niebieski, który może nawet przepalać drewno, więc lepiej nie celować nim w oczy przeciwnika, gdyż można pozbawić go wzroku.

Rękawica została rzecz jasna odtworzona w najdrobniejszych szczegółach, a więc posiada specjalny pierścień LED informujący o jej gotowości do pracy, jak również wydaje efekty dźwiękowe. Co ciekawe, zainstalowano w niej nawet system odrzutu zasilania lasera.

Konstruktor twierdzi, że zbudowanie rękawicy zajęło mu około trzech tygodni, a mimo to udało mu się stworzyć całkiem interesujący gadżet.

rękawicę Iron Mana

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...