Skrzydełko kurczaka z McDonald’s sprzedane za 100 tys. dolarów

Na eBay’u pojawiła się nietypowa aukcja skrzydełka kurczaka z McDonald’s, które z wyglądu przypomina postać z gry Among Us. Wylicytowano je za niemal 100 tys. dolarów.

Czasem zdarza się, że wpadnie nam w ręce jakiś naturalny przedmiot, który ma kształt przypominający coś znanego. Ziemniak przypominający kształtem głowę Elvisa, lub marchewka wyglądająca jak Michael Jackson, itp.

Kurczak w kształcie postaci z Among Us

Zwykle zjadamy lub wyrzucamy taki przedmiot, ale może się okazać, że w ten sposób popełnimy ogromny błąd, pozbawiając się szansy na duży zarobek. Istnieją bowiem kolekcjonerzy, którzy za taki przedmiot mogą zapłacić niemałe pieniądze. Czasem mogą to być kwoty idące w setki tysięcy złotych, jak w przypadku skrzydełka kurczaka z McDonald’s.

Skrzydełko z wyglądu przypomina bowiem postać z wydanej w 2018 roku gry Among Us, która w 2020 roku stała się wiralem. Jej akcja obraca się wokół załogi, której zadaniem jest naprawienie statku. Nie jest to łatwe, gdyż niektórzy oszuści z grupy potajemnie próbują zabić wszystkich, zanim się to uda. Wspominany tytuł kilka dni temu dostępny był za darmo w sklepie Epic Games.

Szalony finał licytacji

Właściciel skrzydełka najwyraźniej uznał, że niezwykły kształt kurczaka pozwoli mu zarobić, więc wystawił je na aukcję w serwisie eBay. Z pewnością początkowo uznał to za dobrą zabawę, gdyż cenę ustalił na jedynie 99 centów. Zmienił jednak zdanie gdy użytkownicy platformy zaczęli licytować przedmiot jak szaleni. Cena błyskawicznie poszybowała w górę i w krótkim czasie złożono prawie 150 ofert, a najwyższa była na niemal 40 tys. dolarów.

Among Us

Wkrótce potem aukcję wypromował oficjalny profil na Twitterze gry Among Us, co napędziło jeszcze więcej chętnych na zakup przedmiotu. Ostatecznie aukcja zakończyła się kwotą 99 997 dolarów, co w przeliczeniu daje niemalże 367 tys. zł.

Naturalnie licytujący mógł sobie żartować podbiciem ceny do tak wysokiego poziomu i nie zamierza płacić. W przeszłości zdarzało się to w przypadku popularnych aukcji. Wiemy jedynie tyle, że ma na koncie 5 licytacji, a jego komentarze są w 80 procentach pozytywne.

Źródło

You may also like...