Microsoft usuwa ze Skype bota tłumaczącego rozmowy

Microsoft udostępnił kolejną aktualizację dla komunikatora Skype. Jedna ze zmian dotyczy bota tłumaczącego rozmowy, którego producent usunął z aplikacji.

Koncern Microsoft poinformował o premierze nowej aktualizacji komunikatora Skype. Aktualizacja nosi numer 8,54 i od kilku tygodni testowana jest za pośrednictwem Skype Insider. Teraz dostali ją również zwykli użytkownicy.

Tym razem zmiany wprowadzone przez nową poprawkę nie są zbyt duże. Skupiły się przede wszystkim na funkcji tłumaczenia rozmów. Komunikator otrzymał ją w 2015 roku jako samodzielną aplikację. Rok później koncern zdecydował się zintegrować ją z samym komunikatorem. Natomiast w zeszłym roku firma całkowicie przebudowała swój produkt i wówczas funkcję tłumaczenia powierzyła specjalnemu botowi. Teraz zamierza wprowadzić kolejne zmiany w tej kwestii. Koncern zrezygnował z bota i postanowił na powrót wbudować translator w komunikator.

Ta zmiana akurat może być bardzo przydatna i poprawi funkcjonalność aplikacji. Korzystanie z tłumaczącego bota było bowiem trochę uciążliwe. Musiał być częścią konwersacji, a więc należało go do niej dodać za każdym razem gdy potrzebowaliśmy tłumaczenia. Teraz rozmowy staną się wygodniejsze.

Funkcja tłumacza będzie jednak miała spore ograniczenia dotyczące obsługiwanych języków. Poprzednio obsługiwała 13 języków w mowie oraz 50 w piśmie. Teraz jednak będzie obsługiwała ich tylko 11 w mowie oraz piśmie. Na razie nie wiemy czy pozostałe języki dojdą w późniejszym czasie, ale można założyć, że tak będzie. Microsoft na pewno nie chciałby ograniczać funkcjonalności swej aplikacji.

Obecnie program obsługuje języki: chiński, angielski, francuski, niemiecki, japoński, portugalski, włoski, rosyjski i hiszpański. Przy czy chiński jest obsługuje w wersji uproszczonej i tradycyjnej, zaś angielski brytyjskiej amerykańskiej.

Aby skorzystać z nowej funkcji tłumaczenia należy posiadać najnowszą wersję aplikacji Skype.

Skype

Źródło

You may also like...