Przecieki ujawniają specyfikację Snapdragona 865

Chińskie źródło przecieków ujawniło pierwsze szczegóły specyfikacji procesora Snapdragon 865. Nowy układ będzie od swego poprzednika wydajniejszy o około 20 procent.

Jeszcze w tym roku Qualcomm zaprezentuje światu najmocniejszą wersję procesora przeznaczonego do flagowych smarfonów. Producent nie zdradził wprawdzie żadnych szczegółów specyfikacji jaką będzie miał Snapdragon 865, ale wyręczyło go w tym chińskie źródło przecieków.

Snapdragon 865

Źródło ujawniło w mediach społecznościowych specyfikację nowego układu. Procesor jest naturalnie ośmiordzeniowy, a złoży się na niego 1 rdzeń Correx-A77 2,84 GHz, 3 rdzenie Cortex-A77 2,42 GHz oraz 4 rdzenie Cortex-A55 1,8GHz. Na pokładzie znajdzie się również jednostka graficzna Adreno 650 taktowana zegarem 587 MHz. Taka konfiguracja zapewni układowi około 20 procentowy wzrost wydajności w porównaniu do Snapdragona 855+. Samo GPU ma być natomiast mocniejsze od Adreno 640 o około 17-20 procent.

Nieoficjalnie mówi się, że Snapdragon 865 będzie powstawał z wykorzystaniem procesu 7 nm EUV opracowanego przez Samsunga. Producent przygotuje także warianty wyposażone w modemy 4G oraz 5G, a dodatkowo pojawi się obsługa najnowszej pamięci LPDDR5 RAM.

Oczywiście musimy pamiętać, że powyższe informacje nie są oficjalne i mogą się nieco różnić. Qualcomm powinien jednak pokazać nowy układ w przeciągu kilku najbliższych tygodni, więc wkrótce dowiemy się co nam zaoferuje. Pierwsze smartfony wyposażone w nowy układ pojawią się jednak dopiero w przyszłym roku.

Źródło

You may also like...