Ekrany nowych smartfonów Samsunga zabezpieczy ultra cienkie szkło

Samsung podpisał ekskluzywną umowę z firmą Dowoo Insis na dostawy szkła ochronnego Ultra Thing Glass (UTG). Będzie ono dostępne wyłącznie dla koreańskiej marki.

W przyszłości ekrany składanych smartfonów Samsunga będą miały zupełnie inną ochronę przed zarysowaniem. Koreańska marka podpisała bowiem umowę na wyłączność z firmą Dowoo Insis, dającą jej dostęp do nowego szkła UTG. Technologia będzie dostępna wyłącznie dla Samsunga i nie spotkamy jej w żadnym innym urządzeniu.

Aktualnie może przerobowe firmy pozwalają produkować 500 tys. egzemplarzy Ultra Thing Glass miesięcznie. Nowe szkło ma grubość prawdopodobnie około 30 µm, czyli mniejszą do ludzkiego włosa. Mimo niewielkiej grubości jest znacznie wytrzymalsze na zarysowania niż tworzywo poliamidowe, które producent stosuje obecnie w modelu w Galaxy Fold.

Podpisana przez Samsunga umowa jest długo terminowa i wiąże się ze znacznymi inwestycjami w firmę Downoo Insis. Samsung Venture Investment już zainwestowało w nią 12 miliardów KRW, a w kolejnych latach firma planuje kolejne zastrzyki finansowe. Pieniądze pozwolą zwiększyć moce produkcyjne w istniejących już fabrykach w Korei oraz wybudować zupełnie nową fabrykę w Wietnamie.

W przyszłym roku Samsung planuje sprzedać około 5-6 mln sztuk składanych smartfonów, więc Dowoo powinno zaspokoić potrzeby koreańskiej marki. Firma ma jednak nadzieję, że w kolejnych latach popyt na tego typu rządzenia będzie rósł, dlatego planuje już kolejne modele.

Ultra Thing Glass

Źródło

You may also like...