Słaba sprzedaż Galaxy S8 może przyspieszyć premierę Galaxy Note 8

Galaxy S8 nie sprzedaje się tak dobrze, jak oczekiwałby tego Samsung. Być może firma zdecyduje się więc przyspieszyć premierę Galaxy Note 8. W ten sposób zyska przewagę nad koncernem Apple.

Galaxy S8 początkowo sprzedawał się znakomicie. Samsung jakiś czas temu chwalił się rekordową liczbą zamówień zebranych w przedsprzedaży. Gdy urządzenie trafiło na rynek, okazało się, że nie jest już tak różowo.

Sprzedaż nowego flagowca koreańskiej marki jest bowiem bardzo słaba. W zeszłym miesiącu była ponoć aż o 20% niższa w porównaniu do zeszłorocznej sprzedaży Galaxy S7 w analogicznym okresie czasu. Powodem tego jest mocne nasycenie rynku flagowymi modelami oraz coraz mocniejsza konkurencja z Chin. Samsung nie zarabia na nim tyle ile by chciał, więc nie można wykluczyć, że przyspieszy premierę modelu Galaxy Note 8.

W ten sposób koreański gigant utrzymałby dochody działu mobilnego na dotychczasowym poziomie. Dodatkowo wyprzedziłby swego największego rywala, jakim jest Apple. W ten sposób nowy Note umocniłby swą rynkową pozycję. A pomógłby również fakt, że iPhone 8 będzie początkowo pozbawiony niektórych funkcji.

Samsung oczywiście niczego nie potwierdza, ale coraz więcej źródeł twierdzi, że premiera Galaxy Note 8 odbędzie się pod koniec sierpnia. Natomiast sprzedaż rozpocznie na początku września.

Galaxy Note 8

Źródło: Phonearena.com

You may also like...