To koniec konfigurowania smartfonów po zakupie? AI zrobi to za użytkownika
Samsung pracuje nad zupełnie nowym podejściem do konfiguracji smartfonów. Koreańska firma chce wyręczyć w tym użytkownika, za pomocą sztucznej inteligencji.
Jak donosi serwis ET News, Samsung pracuje nad ciekawym projektem, dzięki któremu użytkownik nie musiałby nigdy zaglądać do menu ustawień telefonu. Konfiguracją sprzętu ma zająć się technologia sztucznej inteligencji, dostosowując go do preferencji właściciela.
Nowy sposób konfigurowania smartfonów
Każdy użytkownik wie, że świeżo zakupiony telefon trzeba skonfigurować, dostosowując go do własnych preferencji. Zanim więc zacznie się korzystać ze sprzętu, trzeba spędzić trochę czasu w menu ustawień. Samsung chce jednak, by nie było to konieczne, dlatego pracuje nad nowym projektem, który odmieni sposób interakcji użytkowników z telefonami. Firma zamierza wyeliminować potrzebę ciągłego korzystania z menu ustawień, zastępując ją AI. Sztuczna inteligencja miałaby przewidywać potrzeby użytkowników na podstawie obserwowanych wzorców, by określić co chcą zmienić lub ulepszyć.
Byłaby to bez wątpienia ogromna zmiana, oznaczająca duży postęp w doświadczeniach użytkownika z telefonem. Warto jednak dodać, że pomysł nie jest tak zupełnie nowy, gdyż od jakiegoś czasu Bixby oferuje funkcję zmiany ustawień za pomocą poleceń głosowych. Wymaga to jednak ręcznej aktywacji i wprowadzania określonych poleceń, więc nie jest zbyt wygodne. Użycie w tym celu AI byłoby zdecydowanie bardziej zaawansowanym rozwiązaniem, gdyż telefon automatycznie dostosowywałby się do użytkownika.
Na razie jest to tylko projekt, więc nie wiemy kiedy taka technologia miałaby wejść na rynek. Trudno też przewidzieć jakie byłby reakcje użytkowników na takie rozwiązanie. Nie można wykluczyć, że wiele osób miałoby opory przed korzystaniem z tej funkcji.
Podejrzewam, że niektórzy woleliby mieć pełną kontrolę nad ustawieniami telefonu, zamiast powierzać je sztucznej inteligencji. W końcu technologia może błędnie odczytać intencje użytkownika i wprowadzić zmiany, których nie chce.
Technogadżet w liczbach