Japoński smartfon z funkcją blokady dla nagich selfie

Japoński operator Tone Mobile wprowadził do sprzedaży nowy smartfon Tone e20. Jego unikalną cechą jest funkcja blokująca wykonywanie nagich selfie.

Smartfony są niewątpliwie urządzeniami bardzo wszechstronnymi, a jedną z ich kluczowych funkcji jest możliwość fotografowania. Większość osób wykorzystuje ją by fotografować przyjaciół, zwierzęta i krajobrazy, ale jest też grupa osób uwielbiająca wykonywanie nagich selfie.

Takie zdjęcia mogą jednak stanowić spore zagrożenie, czego przykładem jest ich wyciek z usługi iCloud, który miał miejsce parę lat temu. Wiele aktorek, piosenkarek czy celebrytek najadło się wówczas wstydu, gdy cały świat mógł je oglądać bez ubrań. Oczywiście przekonanie samych użytkowników, by przestali sobie robić takie zdjęcia jest niezwykle trudne. Można im to jednak uniemożliwić, wprowadzając odpowiednie modyfikacje do sprzętu.

Japoński operator Tone Mobile wprowadził właśnie do sprzedaży najnowszy smartfon Tone e20. Telefon na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, wyglądając dokładnie tak jak setki innych modeli dostępnych na rynku. Swą unikalność zawdzięcza natomiast specjalnemu oprogramowaniu, które jest w stanie wykryć nieprzyzwoite zdjęcia. Jeśli zarejestruje próbę wykonania takowego, wówczas oprogramowanie to uniemożliwi, kasując równocześnie wszystkie dane.

Nowa funkcja może wydać się dziwna i wielu zapewne uzna ją za ograniczanie wolności konsumentów. Jednak wbrew pozorom jest bardzo użyteczna i może chronić użytkowników. Nie od dziś wiadomo, że młodzież bywa często bardzo naiwna, zaś przestępcy potrafią wymusić na nich podstępem wysłanie im swych nagich zdjęcia. A gdy już je dostaną, zaczną ich szantażować ujawnieniem tych fotografii.

Oczywiście sama funkcja jest opcjonalna, więc rodzice mogą ją wyłączyć. Dziecko używające takiego telefonu nie ma jednak takiej możliwości.

nagich selfie

Źródło

You may also like...