Gamingowy smartfon Samsunga nabiera kształtu

Samsung jest kolejnym producentem, który planuje stworzyć smartfon dla graczy. Firma chce zapewnić mu wysoką wydajność, więc opracuje dla niego własne GPU.

Gamingowe smartfony to prawdziwa nowość na rynku urządzeń mobilnych, która zdaje się odnosić sukcesu. Razer przygotowuje się do premiery drugiej już generacji Razer Phone, natomiast za kilka dni do sprzedaży trafi Asus ROG Phone. Użytkownicy mają jeszcze do wyboru Xiaomi Black Shark, który też niebawem doczeka się następcy, a także ZTE Nubia Red Magic.

Niebawem oferta gamingowych smartfonów powiększy się o kolejny produkt, nad którym pracuje Samsung. Już od jakiegoś czasu pojawiają się plotki sugerujące, iż koreański koncern chce, by jego sprzęt różnił się od produktów rywali. Dlatego jak wynika z najnowszych doniesień, planuje samodzielnie opracować dla niego GPU. Tak twierdzi w mediach społecznościowych znane źródło przecieków, ukrywające się pod pseudonimem Ice Universe.

Jeśli oczywiście powyższe informacje okażą się prawdziwe, wówczas Samsung zyska dużą przewagę nad rywalami. Jego produkt zaoferuje bowiem znacznie lepszą wydajność od konkurencji, co w przypadku gier ma kluczowe znaczenie dla płynności ich działania.

Szczegółów technicznych nowego produktu naturalnie nie znamy. W przyszłym miesiącu odbędzie się jednak Samsung Developers Conference, na której firma być może pokaże swój składany smartfon. Nie można wykluczyć, że nadchodzący smartfon dla graczy będzie przynajmniej jednym z tematów konferencji.

smartfon dla graczy

Źródło: Weico.net

You may also like...