Smartfony Samsunga będą ładowały się szybciej. Producent pracuje nad nową technologią

Zdaniem Ice Universe, już niebawem smartfony Samsunga będą ładowały się zdecydowanie szybciej. Producent pracuje ponoć nad nową technologią, która to umożliwi.

Współczesne smartfony nie mają zbyt dużych akumulatorów, więc wyczerpują się stosunkowo szybko. Mimo zaawansowanych mechanizmów oszczędzania energii, intensywne użytkowanie telefonu sprawia, że czasem trzeba go w ciągu dnia podłączyć do ładowarki. Skoro nie ma na razie lepszych baterii zapewniających dłuższy czas pracy, to producenci pracują nad tym by przerwa w użytkowaniu spowodowana ładowaniem, była jak najkrótsza. Najnowsza edycja OnePlus 6T posiada więc na wyposażeniu technologię, która w 20 minut naładuje nam baterię do 50 procent jej nominalnej pojemności.

Wiele firm oferuje więc mocniejsze ładowarki, znacznie skracające czas potrzebny na naładowanie sprzętu. Takie rozwiązanie może niebawem zaoferować swym klientom również Samsung. Z doniesień Ice Universe wynika, ze koreański koncern chce odesłać na emeryturę obecny system ładowania o mocy 15 W. Firma zamierza go bowiem zastąpić zupełnie nową technologią.

Źródło przecieków nie ujawniło na razie żadnych szczegółów działania nowego systemu. Nie wiemy więc jaką moc będzie miała ładowarka oraz w jakim czasie naładuje baterię. Mówi się jednak, że wspomniany system może dostać Galaxy S10. Jeśli okaże się to prawdą, to na pewno dowiemy się więcej podczas targów w Barcelonie.

smartfony Samsunga

Źródło: Twitter.com

You may also like...