Xiaomi kończy wspieranie modeli Mi 5 i Redmi Note 3. Nie będzie już do nich aktualizacji oprogramowania

Firma Xiaomi ogłosiła zakończenie wsparcia dla dwóch popularnych modeli Mi 5 i Redmi Note 3. Smartfony nie będą już więcej dostawały aktualizacji oprogramowania.

Żywot współczesnych smartfonów staje się coraz krótszy. O ile bowiem same urządzenia są jeszcze w pełni sprawne, to producenci szybko kończą ich wspieranie, pozostawiając użytkowników bez aktualizacji oprogramowania. Jeszcze parę lat temu okres ten wynosił ponad trzy lata, ale wygląda na to, że w ostatnim czasie uległ znacznemu skróceniu.

Potwierdzeniem tej tezy jest najnowszy komunikat Xiaomi, które poinformowało o zakończeniu wsparcia dla dwóch modeli Mi 5 i Redmi Note 3 z 2016 roku. Firma ogłosiła, że rozwiązuje zespół pracujący nad nowym oprogramowaniem dla wymienionych urządzeń, a to oznacza koniec aktualizacji. Ich właściciele dostaną więc ostatnią wersję MIUI ROM i na tym się wszystko zakończy.

Posiadacze wymienionych smartfonów z pewnością nie będą zadowoleni z decyzji podjętej przez producenta. Xiaomi każdego roku wypuszcza jednak na rynek całkiem sporo modeli. Zapewnienie im wszystkim wsparcia jest dla przedsiębiorstwa nie tylko kosztowne, ale i bardzo czasochłonne.

Na szczęście nie oznacza to, że Mi 5 i Redmi Note 3 staną się nagle bezużyteczne. Po prostu teraz ich wspieraniem zajmie się społeczność fanów. Istnieje bowiem sporo ROM’ów bazujących na najnowszej wersji Androida, z których użytkownicy mogą korzystać.

Redmi Note 3

Źródło: Miui.com

You may also like...