Battlefield V sięgnie do naszej kieszeni. W styczniu pojawią się mikrotransakcje

Wydana niedawno gra Battlefield V, niebawem głębiej sięgnie do naszych portfeli. Z najnowszych doniesień wynika, że już 18 stycznia do gry zawitają mikrotransakcje.

Parę tygodni temu do sklepów zawitała gra Battlefield V, najnowsza odsłona popularnej serii produkowanej przez DICE. Tytuł zawiódł oczekiwania fanów, więc jego sprzedaż jest zdecydowanie niższa niż poprzednich części. Gra sprzedaje się tak kiepsko, że wiele sklepów organizuje promocje, w ramach których tytuł można kupić za mniej niż 30 dolarów. W przypadku tak dużej produkcji jest to rzadko spotykane działanie sugerujące, że sytuacja nie jest najlepsza.

Electronic Arts będzie musiało więc w jakiś sposób zrekompensować sobie straty, dlatego już niebawem wprowadzi do gry mikrotransakcje. Wprawdzie wydawca nie potwierdził kiedy dokładnie się pojawią, lecz zrobił to jeden z użytkowników Reddita. Na Amazonie znalazł bowiem informację, że będą dostępne już od 18 stycznia przyszłego roku.

Z informacji udostępnionych przez sklep wynika, że 6000 sztuk wirtualnej waluty będzie kosztowało 50 dolarów. Dodam, że sieciowa strzelanka posiada dwa rodzaje walut. Pierwszą z nich jest Company Coin, które można zdobyć po prostu grając. Natomiast druga z nich to Battlefield Currency i tą dostaniemy tylko za gotówkę.

Mikrotransakcje w grach Electronic Arts od dawna wzbudzają masę kontrowersji. Wydawca twierdzi jednak, że w Battlefield V nie zapewnią żadnej przewagi osobom z grubszymi portfelami. Za gotówkę będzie można bowiem kupować wyłącznie kosmetyczne przedmioty, takie jak skórki itp. Wkrótce przekonamy się na ile te zapewnienia okażą się prawdziwe. Dodam, że samą grę możecie kupić w tym sklepie.

Battlefield V

Źródło: Mp1st.com

You may also like...