Powrót Touch ID do iPhone’a jest nadal możliwy

Jedno ze źródeł przecieków sugeruje, że Apple wciąż planuje przywrócić smartfonom technologię Touch ID. Sensor znajdzie się jednak pod panelem wyświetlacza.

Parę lat temu Apple pozbyło się fizycznego czytnika Touch ID, który chronił jego smartfony przed niepowołanym dostępem. Zastąpiło go technologią Face ID skanującą twarz użytkownika, który miał być wygodniejszy oraz bezpieczniejszy. Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna, gdyż rozwiązanie ma parę wad.

Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że firma z Cupertino może zrezygnować z Face ID i powrócić do Touch ID. Nie byłby to jednak ten sam fizyczny czytnik co wcześniej, lecz nowoczesna jego wersja ukryta pod szkłem wyświetlacza.

Co prawda dawno nie słyszeliśmy kolejnych wieści dotyczących realizacji tego pomysłu, to jednak producent go nie porzucił. @L0vetodream twierdzi bowiem na Twitterze, że koncern nadal chciałby go wykorzystać. Niewykluczone, że taka technologia znajdzie się w przyszłorocznym modelu.

Naturalnie są to informacje nieoficjalne, więc nie mamy pewności na ile są prawdziwe. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że takie rozwiązanie posiada coraz więcej urządzeń z Androidem, prędzej czy później Apple również będzie je musiało zaoferować. Pytanie tylko kiedy to nastąpi.

Według niedawnych doniesień Bloomberga, miałoby zadebiutować najwcześniej w 2021 roku. iPhone 13 może być idealnym kandydatem do debiutu nowego rozwiązania.

Touch ID

Źródło

You may also like...