Spotify wzbogaca podcasty o popularne piosenki

Spotify wprowadza nową opcję dla twórców podcastów publikujących programy na tej platformie. Mogą oni teraz umieszczać w nich pełne utwory muzyczne.

Spotify to nie tylko muzyka mniej lub bardziej funkcjonalnych wykonawców, ale też podcasty. Te ostatnie staną się teraz bardziej atrakcyjne, gdyż platforma wprowadza nową opcję adresowaną do jej twórców. Wprowadzona zmiana pozwoli wzbogacić podcasty o pełne utwory muzyczne.

Dzięki umowom licencyjnym z wytwórniami muzycznymi, funkcja oferuje możliwość wzbogacenia programu o popularne piosenki. Słuchacze natomiast będą mieli do nich dostęp bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Spotify

Funkcja ma jednak pewne ograniczenie jeśli chodzi o różnorodność utworów. Do wyboru jest bowiem tylko muzyka z katalogu, na który platforma posiada licencję. Natomiast jej twórcy oraz autorzy będą otrzymywali wynagrodzenie za wykorzystanie ich twórczości na takiej samej zasadzie jak w regularnym streamingu.

Zmiana z pewnością bardzo spodoba się początkującym podcasterom, których nie było stać na opłaty licencyjne. Nie mogli więc umieszczać w swych programach znanej muzyki. Dzięki nowej opcji ich twórczość zyska na atrakcyjności, co z pewnością przełoży się na liczbę słuchaczy.

Źródło

You may also like...