Smartfony Vivo z czytnikiem ultradźwiękowym Qualcomma

Firma Qualcomm pokazała nową generację ultradźwiękowego czytnika biometrycznego. Smartfony Vivo mogą otrzymać go jako pierwsze.

Samsung od dłuższego czasu planuje wyposażyć własne smartfony w optyczne czytniki odcisków palców, które byłyby zintegrowane z ekranem. Taki element miał znaleźć się w modelu Galaxy S8, jednakże nie udało się tego pomysłu zrealizować.

Wprawdzie firma chce teraz zainstalować go w Galaxy Note 8, to szansa na to jest coraz mniejsza. Tymczasem taki nowoczesny czytnik mogą otrzymać smartfony Vivo. Dostarczy je firma Qualcomm, która pokazała niedawno nową generację ultradźwiękowego sensora. Będzie on dostępny w trzech wersjach. Jedna dla ekranów OLED, kolejna dla szkła, a trzecia dla metalu.

Zastosowanie technologii ultradźwiękowej oznacza, że sensor będzie działać poprzez jakiś materiał. W przypadku wyświetlacza OLED, jego grubość może mieć 1200 µm, szkła 800 µm, zaś aluminium 400 µm.

Działanie takiego czytnika zaprezentowano kilka dni temu podczas targów MWC Shanghai, na przykładzie modelu Vivo Xplay 7. Nie wiadomo wprawdzie, czy taka nowinka technologiczna pojawi się w tym modelu. Qualcomm twierdzi jednak, że czytniki będą gotowe dla producentów już w czwartym kwartale tego roku.

Smartfony Vivo

Źródło: Qualcomm.com

You may also like...