Xiaomi rozważa nietypowe lokalizacje kamer do selfie

Przyszłe smartfony Xiaomi mogą się mocno wyróżniać na tle konkurencji. Firma rozważa bowiem kilka oryginalnych pomysłów na lokalizacje kamer przeznaczonych do robienia selfie.

Kamery do selfie do tej pory znajdowały się zawsze w jednym miejscu i były umieszczane zazwyczaj w lewym rogu obudowy. Sytuację zmieniło pojawienie się notchy oraz pomysłów na dziury wycinane w wyświetlaczach. Otworzyło to przed producentami zupełnie nowe możliwości, dające im zdecydowanie większą większą elastyczność w projektowaniu sprzętu.

Xiaomi ma jednak własne pomysły na lokalizację przednich kamer, a możemy je obejrzeć na nowych patentach pokazanych przez serwis TigerMobiles. Przedstawiają cztery różne pomysły na umiejscowienie kamer do selfie, z których tylko jeden wygląda znajomo. Pozostałe to koncepcje niezwykle oryginalne, zakładające umieszczenie kamer w samych rogach obudowy.

smartfony Xiaomi

Na pierwszym obrazku widać, że kamery wymagałyby wprawdzie wcięć w wyświetlaczu. Ale byłyby one znacznie mniejsze niż w przypadku obecnie stosowanych rozwiązań. Drugi pomysł nie przewiduje natomiast żadnych wcięć, ale za to zakłada zmianę kształtu samego wyświetlacza, w którym rogi są zaokrąglone.

smartfony Xiaomi

Najciekawiej przedstawia się trzecia koncepcja, w której nie przewiduje się żadnych wcięć w ekranie, czy też modyfikacji kształtu samego wyświetlacza. W tym pomyśle producent zastosował wystające rogi obudowy i to właśnie w nich umieszczono obiektywy kamer.

Naturalnie musimy pamiętać, że są to na razie pomysły istniejące tylko na desce kreślarskiej. Nie wiemy więc czy producent zdecyduje się wdrożyć do produkcji którąś z zaprezentowanych koncepcji. Dzięki nim smartfony Xiaomi mogłyby jednak zyskać na funkcjonalności.

Źródło

You may also like...