Smartwatch Sacosding tanim naśladowcą Apple Watch z ekranem AMOLED

Sacosding to najnowszy smartwatch rodem z Chin, który za niewielkie pieniądze oferuje nam ekran AMOLED, połączenia telefoniczne, a także wiele trybów sportowych.

Chińskie firmy udowadniają, że można stworzyć smartwatch o niezłym wyposażeniu i funkcjonalności, który wcale nie musi kosztować majątku. Kolejnym tego przykładem jest najnowszy zegarek Sacosding, który właśnie pojawił się na AliExpress.

Sprzęt stylistyką bardzo przypomina Apple Watch, a więc również prostokątny wyświetlacz oraz przyciski w tych samych miejscach co produkt amerykańskiego giganta. Nie jest to jednak podróbka zegarka firmy z Cupertino, lecz sprzęt, który niewiele ustępuje mu funkcjonalnością, a kosztuje ułamek jego ceny.

Zegarek ma więc prostokątny wyświetlacz z matrycą AMOLED o rozdzielczości 368 x 448 pikseli, który gwarantuje ostry i czytelny obraz. Co więcej, posiada też funkcję split-screen, która umożliwia uruchomienie dwóch aplikacji równocześnie. Wprawdzie ze względu na rozmiar ekranu nie zobaczymy wówczas zbyt wiele. Ale gdyby ktoś potrzebował takiej funkcji, to może z niej skorzystać.

Zegarek umożliwia oczywiście odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych za pośrednictwem Bluetooth. Oprócz trybów sportowych, potrafi także zmierzyć tętno i ciśnienie krwi oraz monitorować sen. Może również zliczyć ilość wykonanych kroków, zmierzyć przebyty dystans i liczbę spalonych kalorii. Wbudowany układ NFC pozwala natomiast otwierać elektroniczne zamki, a do tego mamy budzik oraz widget prezentujący aktualną prognozę pogody.

Funkcjami zegarka możemy sterować za pomocą ekranu dotykowego lub komend głosowych. Z kolei 240 mAh bateria powinna wystarczyć na 10 dni pracy. Można ją naładować bezprzewodowo, zaś certyfikat wodoszczelności IP68 oznacza odporność na zalanie wodą. Zegarek współpracuje ze smartfonami na Androidzie od wersji 5.0 oraz iOS od wersji 10.0.

Smartwatch Sacosding obecnie dostępny jest na stronie AliExpress w cenie 50,29 dolarów. Trzeba jednak pamiętać, że to promocyjna cena, która później wzrośnie do 264,69 dolarów. Sprzęt można zamówić w kolorze czarnym, srebrnym, złotym oraz różowym. Do wyboru jest także kilka rodzajów pasków.

Sacosding

Źródło

You may also like...