Snapdragon 695G uczyni ze średnich smartfonów maszynki do gier

Qualcomm pracuje nad kolejnym procesorem do gamingowych smartfonów. Model Snapdragon 695G posiada kilka ciekawych funkcji, z których fani gier będą zadowoleni.

Od kilku lat firma Qualcomm oprócz standardowych procesorów do smartfonów, oferuje również warianty “G”, tworzone do modeli gamingowych. Posiadają one szereg funkcji, dzięki którym gry działają na nich znacznie płynniej oraz lepiej wyglądają. Wkrótce możemy oczekiwać premiery kolejnego układu z literką G, a będzie nim Snapdragon 695G.

Do premiery procesora pozostało trochę czasu, ale dzięki witrynie Winfuture już teraz wiemy mniej więcej czego można się po nim spodziewać. Procesor o modelowym numerze SM6375 będzie miał cztery złote rdzenie taktowane zegarem 2,5 GHz oraz cztery srebrne o częstotliwości 2,2 GHz, które powinny zapewnić odpowiednią wydajność do obsługi gier.

Największym atutem tego będzie niewątpliwie obsługa odświeżania wyświetlaczy o częstotliwości do 144 Hz. Takie odświeżanie posiada kilka gamingowych modeli, ale są to urządzenia topowe. Taka funkcja w urządzeniu ze średniej półki będzie niewątpliwie bardzo dużą zaletą.

Oczywiście nie są to informacje oficjalne, więc należy do nich podchodzić z dystansem, gdyż w ostatecznej wersji układu specyfikacja może być nieco inna.

Nie jest to jedyny układ, nad którym pracują obecnie inżynierowie Qualcommu. Firma ma jeszcze w planach model SM6225, który będzie następcą Snapdragona 665. Ten układ może być jednak nieco mniej atrakcyjny, gdyż prawdopodobnie nie znajdziemy w nim modemu 5G.

Póki co nie wiemy kiedy nowe procesory doczekają się oficjalnej prezentacji.

Snapdragon 695G

Źródło

You may also like...