Snapdragon 835 zadebiutuje na CES 2017

Pod koniec przyszłego tygodnia Qualcomm oficjalnie zaprezentuje swój najnowszy procesor mobilny Snapdragon 835. Firma przybędzie z nim do Las Vegas na targi elektroniki użytkowej CES 2017.

Już wkrótce będziemy mogli poznać dokładne parametry techniczne najnowszego układu Qualcomma do urządzeń mobilnych. Nowy Snapdragon 835 zostanie bowiem oficjalnie zaprezentowany na największych na świecie targach elektroniki użytkowej, które odbywają się w amerykańskim Las Vegas.Procesor posiadać ma technologię Quick Charge 4, która zapewni bardzo szybkie ładowanie baterii naszego telefonu. Wystarczy bowiem na zaledwie pięć minut podłączyć go do ładowarki, a uzyskamy energię, która umożliwi mu działanie przez kolejne pięć godzin. Natomiast naładowanie akumulatora od 0 do 50% zajmie tylko 15 minut.

Procesor ma także specjalne rozwiązana, które kontrolują proces ładowania baterii, odpowiednio dopasowując napięcie by zapobiec jej uszkodzeniu oraz przegrzaniu. Z pewnością znacznie wydłuży to jej żywotność, skracaną zwykle przez systemy szybkiego ładowania.Snapdragon 835 nie jest jednak tak wydajny, jak można by tego oczekiwać. W tym tygodniu procesor pojawił się w bazie danych benchmarka GeekBench, a jego wydajność została sprawdzona na testowym smartfonie. Zainstalowano w nim 1,9 GHz układ z 4 GB RAM oraz systemem operacyjnym Android 7.0 Nougat.

W teście jednego rdzenia uzyskał 1844 punkty, zaś wielu rdzeni 5426 punktów. Nie jest więc szczególnie imponujący wynik. Na przykład Kirin 960, najnowszy procesor firmy Huawei w tym samym bechmarku uzyskał odpowiednio 1949 i 6495 punktów. Oczywiście tak słaby rezultat Snapdragona 835 może być efektem ograniczeń wydajności przedprodukcyjnego egzemplarza i w finalnej wersji zostanie zniesiony, a wówczas będzie on znacznie mocniejszy.

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...