Starsze smartfony Pixel bez funkcji Dual Exposure Controls i Live HDR+

Google nie zamierza udostępniać posiadaczom starszych smartfonów, nowych funkcji Dual Exposure Controls i Live HDR+. Te opcje pozostaną tylko do dyspozycji użytkowników modelu Pixel 4.

Producenci smartfonów starają się nie zapominać o użytkownikach starszych modeli i bardzo często oferują im funkcje wprowadzane w najnowszym sprzęcie. Tak postępuje m.in., Samsung, który funkcje aparatów z Galaxy S10 i Note 10, jakiś czas temu przeniósł do urządzeń poprzedniej generacji.

Niestety na taki sam ruch ze strony producenta nie mogą liczyć użytkownicy smartfonów z rodziny Pixel. Google potwierdziło bowiem, że poprzednie modele nie dostaną funkcji Dual Exposure Controls i Live HDR+ obecnych w najnowszym Pixel 4. Są to bardzo przydatne opcje dla osób profesjonalnie zajmujących się fotografią. Dzięki nim obraz widoczny na ekranie telefonu jest dokładnie taki, jaki otrzymamy na wykonanym zdjęciu.

Przedstawiciel koncernu Google poinformował na Twitterze, że dostępność wspomnianych opcji będzie ograniczona tylko do modelu Pixel 4. Powodem są możliwości sprzętowe nowego urządzenia, co zapewne oznacza, ze tylko ono poradzi sobie z ich obsługą. Nie wdawał się jednak w szczegóły techniczne, więc możemy jedynie snuć domysły na temat prawdziwego powodu braku tychże opcji.

Posiadacze starszych modeli na otarcie łez dostaną natomiast inne funkcje, takie jak Live Caption oraz nową wersję Google Assistant. Trafią one na Pixel 3 oraz 3a. Można jednak założyć, że użytkownicy raczej nie będą zadowoleni z braku funkcji tak istotnych dla fotografów.

Live HDR+

Źródło

You may also like...