Qualcomm stawia na sztuczną inteligencję

Snapdragon 855, najnowszy model procesora Qualcomma, prawdopodobnie dostanie jednostkę NPU. To chip zajmujący się zadaniami związanymi ze sztuczną inteligencją.

Sztuczna inteligencja zaczyna już powoli pojawiać się w smartfonach, a w niedalekiej przyszłości będzie w tych urządzeniach odgrywać znacznie większą rolę. Producenci sprzętu przygotowują się więc na ten moment, opracowując nowe rozwiązania technologiczne, które będą ją wspierać.

Jednym z nich jest Huawei, który w procesorze Kirin 970 zainstalował jednostkę NPU (Neural processing unit), zajmującą się zadaniami związanymi z SI. W podobnym kierunku planuje podążać również Qualcomm, który zamierza wyposażyć w podobną jednostkę swój najnowszy układ Snapdragon 855. Oddzielny moduł zajmujący się zadaniami SI nie tylko poprawi wydajność całego chipa, ale też zapewni sztucznej inteligencji bardziej zaawansowane wsparcie.

Snapdragon 855 będzie więc pierwszym układem Qualcomma wyposażonym w dedykowaną jednostkę NPU. Na razie oczywiście jej funkcjonalność nie jest znana, ale z pewnością producent zadba o odpowiednie jej wykorzystanie. Dodam, że nowy procesor pojawi się na rynku już w przyszłym roku.

Snapdragon 855

Źródło: Winfuture.de

You may also like...