Microsoft wkrótce pożegna się Windowsem 8

Microsoft ogłosił, że kończy z systemem Windows 8/8.1 oraz Windows Phone 8.x. Po 31 października nie będą już dla nich tworzone żadne nowe aplikacje.

Windows 10 jest już zainstalowany na ponad 700 mln urządzeń i wygląda na to, że Microsoft zamierza związać swą przyszłość wyłącznie z tym systemem, skupiając się na jego rozwoju Oznacza to porzucenie poprzedniej wersji systemu operacyjnego, mianowicie Windows 8.

Amerykański koncern potwierdził na swym blogu, że po 31 października tego roku przestaną być przyjmowane nowe aplikacje dla Windowsa 8/8.1 oraz Windowsa Phone 8.x. Deweloperzy mogą więc przestać już produkować nowe programy dla tych platform i skupić się teraz na wspieraniu wyłącznie Windowsa 10.

Firma potwierdziła również, że od 1 lipca 2019 zakończy się dystrybucja Windowsa Phone 8.x oraz wcześniejszych wersji mobilnego systemu. Natomiast od 1 lipca 2023 roku to samo czeka Windowsa 8/8.1.

Amerykański koncern zachęca również deweloperów do przenoszenia oprogramowania na platformę Universal Windows. Dzięki temu będą mogli tworzyć jedną aplikację, którą zainstalujemy na wszystkich wspieranych urządzeniach.

Windows 8

Źródło: Windows.com

You may also like...